Ulusal Yarisma
Menu
GÜLSÜN KARAMUSTAFA JÜRİ ÜYESİ

1969 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü, Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi’nden mezun oldu. Bir süre İstanbul Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’nda (bugünkü Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi) asistan ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. İlk kişisel sergisini 1978 yılında İstanbul Taksim Sanat Galerisi'nde açtı. 1981'de sanat çalışmalarını etkileyeceğini düşünerek öğretim görevliliğini bıraktı ve kendi atölyesini kurdu.
1984 yılında Atıf Yılmaz’ın yönettiği Bir Yudum Sevgi filminde sanat yönetmenliği yaparak sinemayla tanıştı. 1986 yılında Başar Sabuncu’nın Kupa Kızı ve Asılacak Kadın filmlerinde sanat yönetmenliği yaptı. 1990 yılında Füruzan ile birlikte, Füruzan’ın aynı isimli öyküsünden uyarlanan Benim Sinemalarım adlı filmi yönetti.
Karamustafa’nın bugüne kadar İstanbul, Ankara, Cenevre, Rotterdam, Hannover, Torino, Milano, Stockholm, Bonn, Salzburg, Viyana, Atina, Stuttgart gibi kentlerde kişisel sergileri düzenlendi. Münih Güzel Sanatlar Akademisi'nde, Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi'nde, Hannover Uluslararası Kadın Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.